Cestování Španělskem

Podrobná cesta krok po kroku

Chcete se naučit efektivně cestovat?

Tuhle cestu jsem plánovala asi 2 měsíce a od prvního nápadu, kam vlastně vůbec pojedeme to bylo několik měsíců navíc. Důležité bylo sehnat letenky, pak začít zjišťovat, která města navštívit, kde se ubytovat, jak se na daná místa dopravit a co, kde vidět? Co můžeme objednat online z klidu domova.

Do toho všeho jsem se pustila a utvořila 17ti denní itinerář, s tím, že další nenaplánovaná místa dotvoříme na místě. Měla jsem tipy a zapojila i rodinu a ono to klaplo.

Co vše jsme si sami zajistili a ověřili v praxi?

 • 1
  Letenky
  Přílet byl do Barcelony, odlet z Malagy, včetně zavazadel
 • 2
  Ubytování
  Na cestách jsme byli celkem 17 dní. Ubytování jsme měli na 9 místech různých měst a různých kategorií - od hotelů až po apartmány a penziony. Někde to bylo 1, 2 i 3 dny.
 • 3
  Doprava po Španělsku
  12 dní jsme se přesouvali z místa na místo půjčeným autem pro 4 osoby s klimatizací, bez omezení počtu km a bez poplatků za navrácení v jiném městě než vyzvednutí. Auto jsme si vyzvedli v Barceloně a odevzdali v Malaze. Zbylé dny jsme využili hromadnou dopravu po městech, metro, autobus, vlak.
 • 4
  Parkování
  Již dopředu jsme si v některých místech domluvili parkování. A že to bylo potřeba
 • 5
  Zajištění vstupů do památek
  U některých atrakcí jsme rezervovali vstupy dopředu. Jinak bychom neměli šanci. Vše jsme dělali online. Vstupů z klidu domova jsme měli 7 a cestou jsme rezervovali další. Spoustu míst jsme však viděli jen tak a rozhodovali se během pobytu a cíli naší cesty.
 • 6
  Domlouvání, realita a další
  Tím, že jsme měli spoustu věcí dopředu odpadly stresy s hledáním a domlouváním se na poslední chvíli. A když už selhalo jazykové vybavení, nastoupila čeština a ruce a nohy. Musím říct, že plánování pak ve větší míře odpovídalo realitě na místě.
 • 7
  Cena za pobyt
  Díky organizování a plánování aktivit dopředu jsme ušetřili na spoustě míst relativně vysoké částky. Předběžná cena na osobu na 17 dní byla kolem 15ti tis. se vším všudy (tedy bez jídla).

Pár fotografií z cest

Tato cesta byla opravdu skvělá od A až po Z. Cestovali jsme po Barceloně i Malaze. Dále jsme se přesunuli půjčeným autem po vlastní ose z Barcelony do Malagy. Na mnoha zastávkách jsme strávili několik dní, vždy prošli a navštívili to, co nás zajímalo. Vykoupali se a jeli dál.

Zde jsou fotografie z naší cesty. A pokud chcete vědět, jak ušetřit, cestovat a mít podobné zážitky, níže máte možnost.

Jak se nebát začít a plnit si své sny?

Ráda bych Vás provedla vším, co jsme absolvovali a hlavně, jak jsme to udělali. Kde hledat, jak rezervovat, jak platit, jak se domluvit a hlavně, jak ušetřit? Plánovala jsem toto vše dát do jednoho ebooku, ale zjistila jsem, že to není ono, že je to moc statické.

Připravila jsem tedy systém několika ebooků, emailů, podporu na FB skupině a prostor pro Vaše dotazy, tak abych Vás tím vším provedla a příště jste si mohli naplánovat svou cestu, nebo se inspirovat a spolu to můžeme naplánovat a vyladit.

 • 1
  Naučíme se hledání a rezervaci letenek
  Kde hledat, co a kdy objednat a jak mít co nejlepší ceny a jak postupovat na letišti
 • 2
  Ubytování
  Na co si dát pozor a co hledat a co můžete žádat, tak abyste se vyvarovali skrytých poplatků a získali, to co jste si zaplatili.
 • 3
  Jak se pohybovat dopravními prostředky
  Probereme si, kde získat nejvýhodnější ceny v MHD, jak se orientovat v systému různých linek a měst, jak si půjčit auto, co platit a co neplatit, co nesmíte zapomenout před cestou a jak třeba tankovat
 • 4
  Parkování
  Jak nalézt optimální parkování v městech - tohle byl docela oříšek
 • 5
  Jak objednávat vstupy do památek
  Zvládneme to, jak optimálně rezervovat různé vstupy. Jak se vyznat na stránkách i když nejsou v češtině, ale potřebujete objednat. Jak poté nakládat se vstupenkami, když si je nemůžete vytisknout, protože jste na cestě.
 • 6
  Jak na jazykovou bariéru
  Tohle je moje parketa - jazyky jsem se učila, ale že bych byla lumen to nikoliv. Přesto pokud použijete určitě pomůcky, domluvíte se všude. I kdyby to mělo být česky.
 • 7
  Optimální ceny
  Zaměříme se i na to, jak optimalizovat ceny. Ráda se podělím o naše zkušenosti, kde co jsme udělali špatně a jak je možné ušetřit a kolik.

Takže pokud chcete inspiraci, vědět, jak na to. Překonat svůj strach a komfortní zonu. Jsem připravená Vám pomoci.

Ceník

Pokud se chcete inspirovat, cestovat sami, nebát se
Jste tu správně. Nedostanete jen jednorázový ebook, ale projdete se mnou několika kroky k tomu, aby se Vám dařilo.

Tento unikátní projet bude spuštěn 24.8. prvním emailem 🙂

Potřebujete pomoc?

Napište mi na vrabcova.simona@seznam.cz nebo volejte na 777 096 100.

Jsme tu pro vás, rádi vám pomůžeme.